ایران به روایت مهرزاد بروجردی قسمت دوم - توسعه پایدار ایران

پادکست

مجموعه ایران پایدار در ۲۰ اَمرداد و در یکی دیگر از برنامه‌های گفتگومحور مهستان میزبان «مهرزاد بروجردی»، استاد علوم سیاسی دانشگاه علم و فناوری میزوری بود. در این برنامه به دو پرسش از ۴ پرسش مجموعه ایران پایدار پاسخ داده شد و پاسخگویی به پرسش‌های سوم و چهارم به فرصتی دیگر موکول شد.

قسمت دوم این برنامه به صورت زنده در روز پنجشنبه ۱۷ شهریورماه ساعت ۲۱ از صفحه اینستاگرام ایران پایدار پخش‌ شد. نسخه صوتی این برنامه در این فایل در دسترس است.

نسخه تصویری در کانال آپارات و یوتیوب ایران پایدار

نسخه صوتی قسمت اول

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک پاسخ به “برنامه گفتگومحور مهستان ایران به روایت مهرزاد بروجردی (قسمت دوم)”

  • حمید اخوان
    ۲ مهر , ۱۴۰۱ در ۷:۱۶ ق٫ظ

    ضمن تشکر از آقای دکتر بروجردی از صحبت های ایشان بر می آید این که نسبت به سنت فکری جامعه خود ( قبل و بعد از اسلام) بی توجه باشیم و یکسره به ارزش ها و اصول مدرنیسم که برآمده از دل فرهنگ غربی است و آخرین تجلیات آن در اعلامیه جهانی حقوق بشر و دموکراسی است دل ببندیم. بدون این که بخواهیم متعصبانه همه ی ارزش های جوامع غربی را نفی کنیم ؛ به نظر می رسد نوعی دلباختگی یک جانبه به غرب در این دیدگاه وجود دارد. هر نوع تغییر و اصلاح درجامعه امان باید بر مبنای سنت فکری آن جامعه و البته با التفات به نگرش و تجربیات جامعه غرب صورت گیرد. ما جامعه ی نورسته و بی ریشه ای که نیستیم. در بطن ادبیات دینی و کهن خود هر آنچه در غرب وجود دارد بهترش را داریم. سعدی، حافظ، مولانا ، فردوسی و نظامی و این همه میراث فرهنگی که برگرفته از متون مترقی دینی مان و نیز میراث فرهنگی غنی مان است و سوابق تمدنی مان را چرا باید نادیده بگیریم؟ البته و صد البته نباید غرب ستیز باشیم و به هرحال از دستاوردهای خوب آن نظیر نهادهای مدنی، احزاب ، انتخابات و …. استفاده کنیم.